Terapia antyAlkoholowa Lublin

Jedna lampa wina dziennie. Później dwie. W końcu dochodzi do butelki kazdego wieczoru i okazuje się, że mamy problem, który nie tylko rujnuje nasze zdrowie, ale też życie naszym domownikom. Terapia biorezonansem pozwala na całkowite pozbycie się nałogu alkoholowego. Zobacz w jaki sposób.

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo powszechne i może być bardzo szkodliwe. Choroba dotyka nie tylko pojedynczą osobę, która stale sięga po alkohol, ale także wpływa na osoby wokół niej. Ostatnie badanie wykazało, że 86,4% dorosłej populacji spożywało wcześniej napój alkoholowy, przy czym co najmniej 56% dorosłej populacji piło napoje alkoholowe raz lub więcej razy w miesiącu. Badanie wykazało również, że 26,9% dorosłych często upija się, a około 7% populacji intensywnie pije alkohol. 

Spotkania AA są często preferowaną metodą pomagania ludziom w przezwyciężaniu nadużywania alkoholu i podobnych problemów z uzależnieniami, ale w wielu przypadkach nie przynoszą długotrwałego sukcesu. Jedna z publikacji donosi, że około 40% osób przystępujących do programu Anonimowych Alkoholików nie wzięłoby udziału w drugim spotkaniu. Wskaźnik powodzenia AA pod względem długoterminowej trzeźwości jest również niski i wynosi w rzeczywistości od 5% do 12%. 

Przedstawiono alternatywne opcje. Biorezonans to holistyczna opcja leczenia, która wraz z szeregiem innych modyfikacji w życiu pacjenta może ułatwić wyeliminowanie alkoholu z jego życia i rozpoczęcie trzeźwego trybu życia. 

Co to jest zaburzenie zażywania alkoholu?

Picie alkoholu od czasu do czasu z pewnością nie jest szkodliwe. Niektóre rodzaje alkoholu, takie jak wino, mają korzystny wpływ na organizm. Wiadomo na przykład, że wino zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, może wspomagać układ odpornościowy, a także sugerowano, że wino ma korzystny wpływ na choroby układu krążenia. 

Kiedy dana osoba zaczyna zbyt często cieszyć się alkoholem i nie jest w stanie zapanować nad sobą, kiedy decyduje się na jego wypicie, wtedy mogą pojawić się problemy. Upijanie się jest ogólnie definiowane jako wypicie więcej niż pięciu drinków w krótkim czasie. Niektóre publikacje wyjaśniają również, że upijanie się definiuje się jako więcej niż cztery drinki dla kobiet podczas jednej okazji. Intensywne spożywanie alkoholu jest definiowane jako upijanie się przez co najmniej pięć dni w ciągu jednego miesiąca. 

Niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem alkoholu

Chociaż niektóre rodzaje napojów alkoholowych mogą mieć korzystny wpływ na organizm ludzki, nadmierne spożywanie alkoholu może być szkodliwe dla zdrowia. Alkohol może wpływać na wiele części ludzkiego ciała i powodować szkodliwe skutki. Niektóre z możliwych skutków, jakie alkohol może mieć na organizm, zwłaszcza przy intensywnym użyciu, obejmują:

  • Struktura mózgu może mieć negatywny wpływ, co prowadzi do niekorzystnych zmian w zachowaniu, a także problemów związanych z nastrojem. 
  • Alkohol może uszkadzać serce, co może prowadzić do kardiomiopatii, arytmii, wzrostu ciśnienia krwi i zwiększać ryzyko udaru mózgu.
  • Wątroba może bardzo ucierpieć z powodu nadmiernego spożycia alkoholu, powodując problemy, takie jak marskość, stłuszczenie wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby i zwłóknienie.

Ponadto niektóre badania wykazały, że nadmierne spożywanie alkoholu ma związek z niektórymi formami raka. W szczególności National Cancer Institute donosi, że alkohol może zwiększać ryzyko zachorowania na raka w okolicy głowy i szyi, a także raka przełyku. Rak piersi i rak wątroby są również bardziej rozpowszechnione wśród osób nadużywających alkoholu. 

Jak terapia biorezonansowa może być przydatna w leczeniu uzależnienia od alkoholu?

Dla pacjentów, którzy walczą z przezwyciężeniem uzależnienia od alkoholu, pomocne może być zastosowanie terapii Biorezonansu. Terapia biorezonansowa służy do odczytywania naturalnych fal elektromagnetycznych emitowanych przez organizm. Urządzenie wykorzystywane podczas tej procedury terapeutycznej może następnie wykryć „niezdrowe” fale w ciele i wskazać ich lokalizację. Mając to na uwadze, aparat może być używany do pomocy w identyfikacji obszarów w ciele, w których nagromadziły się toksyny i określeniu obszarów, które zostały dotknięte nadmiernym spożyciem alkoholu. 

„Niezdrowe” przebiegi są następnie odwracane i odsyłane z powrotem do organizmu. Chodzi o to, aby pomóc poprawić naturalną zdolność organizmu do detoksykacji i leczenia – w ten sposób pozbywając się alkoholu z organizmu i prawdopodobnie ułatwiając przejście na trzeźwy tryb życia. 

Terapię biorezonansową najlepiej połączyć z innymi strategiami, takimi jak dietetyczny plan detoksykacji. Może to obejmować serię soków z warzywami, o których wiadomo, że wypłukują organizm z nagromadzonych toksyn. Zaleca się również zwiększenie spożycia wody w okresie, w którym stosuje się terapię biorezonansową, aby wspomóc odstawienie alkoholu. 

Wniosek

Nadużywanie alkoholu szkodzi ciału wewnętrznie, powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym i może powodować problemy w związku i rodzinie. Stan dotyka miliony ludzi. Tradycyjne strategie, takie jak uczestnictwo w spotkaniach AA, są często postrzegane jako nieskuteczne, ponieważ duża liczba mężczyzn decyduje się na rezygnację z tych programów lub doświadcza nawrotów po zakończeniu programu. Łącząc sesje terapii biorezonansowej z detoksykacją dietetyczną, wraz z kilkoma innymi strategiami, można z powodzeniem osiągnąć długotrwałą trzeźwość.